Account Manager

QNET INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Realizarea obiectivelor de vanzari (cifra, margine) stabilite de Directorul de Vanzari
· Redactarea ofertelor de pret si distribuirea acestora catre clienti
· Cautarea de posibili clienti si crearea unei baze de date cu toate informatiile referitoare la clientii de care se ocupa, astfel incat sa ajute la cresterea nivelului de distributie a produselor / serviciilor
· Efectuarea de demonstratii cu produsele/serviciile oferite de companie si informarea permananta a clientilor despre aparitia altor produse/servicii .
· Efectuarea tranzactiilor si a altor activitati complementare acestora (comenzi de produse catre departamentul de logistica, livrare, emiterea documentelor necesare, incasarea banilor sau urmarirea platilor efectuate de client).
· Realizarea de vizite periodice la sediul clientilor firmei in vederea identificarii unor noi oportunitati de vanzare.

CERINTE

-absolvent al unei facultati cu profil tehnic sau economic;
-experienta de minim 2 ani in vanzari tehnica de calcul: hardware brand + software;
-cunostinte comerciale; tehnici de vanzare/ negociere;
-cunostinte foarte bune de operare calculator-MS Office;
-cunoastere buna a limbii engleze;
-posesor carnet de conducere categ. B.

Q NET INTERNATIONAL a fost infiintata in noiembrie 1993. In prezent firma are capital roman in totalitate. Obiectivul principal al companiei este promovarea tehnologiei moderne de informatie si solutii IT. Firma a obtinut certificarea sistemului calitatii in conformitate cu cerintele standardului roman de referinta SR EN ISO 9001:2001.
Confirmarea profesionalismului in colaborarea cu furnizorii s-a concretizat in diverse certificari:
-HEWLETT PACKARD BUSINESS PARTNER
-HEWLETT PACKARD AUTHORIZED SUPORT PROVIDER
-COMPAQ DEALER
-COMPAQ AUTHORIZED SERVICE
-EPSON AUTHORIZED RESELLER
-NOVELL AUTHORIZED RESELLER
-MICROSOFT AUTHORIZED QUALIFIED DEALER
-MICROSOFT CERTIFIED SOLUTION PROVIDER
-SYMANTEC CERTIFIED RESELLER
-COREL AUTHORIZED RESELLER