Account Manager

BABEL COMMUNICATIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea eficienta a relatiilor cu companiile client : reprezentarea intereselor agentiei in relatia cu clientul, mentinerea contactului cu acesta in toate fazele realizarii unei campanii;
- Realizarea de programe de promovare in conformitate cu rigorile companiei client si cu spiritul brandului pentru care au fost create;
- Sporirea volumului de afaceri pentru conturile atribuite.
- Negocierea, urmarirea si incheierea (semnarea) contractelor cu clientii firmei
- Intocmirea lunara sau pe o perioada determinata a rapoartelor privind activitatea desfasurata si a previziunilor privind rezultatele din perioada urmatoare

CERINTE

¿ Cel putin 2 ani experienta in domeniul vanzarilor, de preferat in sfera produselor si serviciilor de lunga durata
¿ Gandire analitica, dinamic, orientat catre realizari, orientat catre client
¿ Bun negociator, bun organizator, abilitati excelente de prezentare a produselor si/sau serviciilor firmei
¿ Cunostinte bune de limba engleza
¿ Cunostinte foarte bune de calculator (pachetul Microsoft Office)
¿ Capacitatea de a lucra in conditii de stres, ducerea la bun sfarsit a sarcinilor incredintate
¿ Disponibilitate de program prelungit

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant si bonusuri functie de performante

BABEL Communications, fondata in 1998, este o agentie de publicitate full service, cu capital integral romanesc, in plina dezvoltare, cu o arie larga de proiecte in derulare, cu experienta in servicii integrate de marketing si comunicare.