Account Manager

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasoara procesul de vanzare de produse (hartie si articole de hartie, accesorii pentru birou, instrumente de scris, de corectura si pentru desen tehnic, aparatura, accesorii si consumabile IT, tehnica de birou si mobilier de birou);
- Prospecteaza piata si contacteaza potentialii clienti;
- Mentine si dezvolta relatiile cu clientii din portofoliu;
- Consileaza clientii in scopul identificarii produselor adaptate nevoilor lor;
- Gestioneaza baza de clienti.

Vor fi selectate si contactate doar aplicatiile care corespund cerintelor postului, motiv pentru care rugam candidatii interesati sa mentioneze in aplicatia lor elementele care ii recomanda pentru jobul respectiv din punct de vedere al cunostintelor si experientei.

CERINTE

- Experienta relevanta in domeniu (min.5 ani);
- Cunostiinte operare PC ;
- Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare, negociere si relationare interpersonala;
- Flexibilitate, tenacitate, fermitate, spirit intreprinzator;
- Permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru profesional;

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.