Account Manager

SC SCHNEIDER TEX INDUSTRIE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Stabileste portofoliul de articole pentru atingerea targetului de vanzari;
-Mentine o buna legatura cu partenerii comerciali;
-Pe baza evaluarii obiectivelor decide actiuni specifice care au ca scop indeplinirea obiectivelor sau maximizarea profitului pentru departamentul de care raspunde;
-Urmareste traseabilitatea comenzilor cu scopul de a obtine un procent maxim de livrare in termenul stabilit;
-Lanseaza comenzi in productie, in functie de prioritatile stabilite cu partenerii comerciali;
-Mentine o legatura buna cu departamentul de aprovizionare pentru a fi sigur ca nu depaseste termenul de livrare;
-Analizeaza si previzioneaza vanzarile;
In functie de analizele efectuate, eficientizeaza portofoliul de articole.

CERINTE

-Permis categoria B;
-Cunostinte pachet Office;
-Bune abilitati de comunicare si analiza;
-Orientat spre rezolvarea problemelor.

BENEFICII OFERITE

Program Luni - Vineri;
Masina;
Telefon serviciu;

DESCRIEREA FIRMEI

Distribuitor de articole vestimentare din tricot.