Account Manager

4Tree

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia: Account Manager
Data: 11.01.2016
Locatia: Bucuresti
Compania: Romfood distribuitor al brandului Alfredo Seafood brandul nr. 1 in peste si fructe de mare din Romania, oferind romanilor prospetimea pestelui pur, minim procesat. Peste perfect ales.

Responsabilitati

Management clienti:
• Faciliteaza si dezvolta parteneriate si oportunitati cu clientii actuali;
• Asigura suport pentru clientii actuali, supervizeaza derularea contractelor si urmareste respectarea termenilor contractuali;
• Analizeaza portofoliul de clienti, profilul lor, obiceiurile lor de cumparare pentru a intelege oportunitatile de dezvoltare;
• Stabileste strategia de abordare a clientilor in functie de profil, status de piata si nevoi specifice;
• Recomanda/Stabileste preturile produselor pentru a fi competitivi in piata;
• Negociaza oferte, preturi, conditii livrare, termene de plata;
• Responsabil de cash-flow;
Managementul Produs
• Dezvolta si promoveaza noi produse in portofoliu, stabileste strategii de promovare si livrare pentru aceste produse;
• Lanseaza, dezvolta produse de succes, si realizeaza iesirea din portofoliu pentru produsele neproductive;
• Ajusteaza preturi, creaza promotii pentru un management corect al inventarului functie de cerintele clientilor;
• Elaboreaza statistici si analize ale produselor din portofoliu pentru a determina tendinte si asteptari client;
• Asigura echilibrul intre cerintele estimate si vanzarile realizate;

CERINTE

• Cunostere piata si produse din peste;
• Experienta in listarea produselor in magazinele KA si IKA;
• Abilitati de negociere, decizie, comunicare, asumare responsabilitate, lider;
• Experienta similara de preferat;
• Experienta in vanzare produse proaspete, analiza financiara, management inventare;
• Intelege/ cunoaste fluxul, procesele si strategia comerciala a clientilor;
• Motivat, independent, antreprenor cu minima nevoie de management, capabil sa actioneze si sa decida pentru a atinge obiectivele trasate;
• Capacitatea de a crea si dezvolta relatii de lunga durata cu clienti, prospecti, subordonati, alti angajati,
• Persoana cu dorinta permanenta de dezvoltare si cunoastere;

BENEFICII OFERITE

Alte informatii
• Salariu fix si parte variabila bazata pe obiective personale si obiective companie;
• Beneficii functie de realizari;
• Masina de serviciu;

4Tree este o companie romaneasca creata din dorinta de a educa si ajuta cat mai multi oameni in drumul lor spre cariera potrivita.
Misiunea noastra este sa cream parteneriate de lunga durata intre oameni astfel incat acestia sa-si atinga obiectivele.

Sloganul nostru: "Descoperim diamante!"
Specializari:
– Recrutare si selectie personal: Vanzari,Securitate, Management, Alte functii suport;
- Headhunting ;
– Training (Management, Vanzari, Negociere, Comunicare, Recrutare, Securitate)
– Consiliere in cariera;