1 post referent de specialitate S II- Serviciul Strategii si Programe de Dezvoltare Locala

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- initiaza consultari si dezbateri publice in vederea realizarii de strategii si programe de dezvoltare locala;
- organizeaza consultari publice in faza de identificare a nevoilor de proiecte, in etapa premergatoare definirii scopului si obiectivelor proiect
- creeaza si actualizeaza baza de date cu posibili parteneri pe domenii de activitate la nivel local, national, european si international;
- identifica nevoile de colaborare in proiecte in conformitate cu cerintele percepute in comunitatea locala a Sectorului 2;
- disemineaza catre ONG-uri, mediul de afaceri, patronate, sindicate, IMM-uri etc. infomatiile privind fondurile de finantare (fonduri structurale, fonduri comunitare, fonduri nationale si fonduri internationale);
- intiaza acorduri de parteneriat la nivel local, national si international pentru derularea de proiecte in parteneriat cu institutii publice, mediul de afaceri, ONG-uri, IMM-uri, parteneri sociali etc.;
- identifica parteneri din Uniunea Europeana si dezvolta proiecte in parteneriat;

CERINTE

- studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta;
- vechime in specialitatea studiilor cerute: 1,5 ani;
- experienta in elaborare programe si strategii de dezvoltare
- cunostinte operare PC nivel mediu pentru: Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer, Outlook
- cunoasterea limbii engleze nivel avansat sau a unei limbi de circulatie internationala
Postul de referent de specialitate S II se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 19 ianuarie 2009, la ora 12,00.
Data limita de depunere a dosarelor in vederea participarii la acest concurs este 16 ianuarie 2009.
Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
- cerere inscriere concurs
- curriculum vitae
- copie act identitate
- copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
-copia carnetului de munca sau, dupa caz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate
-cazierul judiciar
- adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare
-copia fisei de evaluare a performantelor profesinale individuale sau, dupa caz, recomandarea de la ultimul loc de munca
Informatii suplimentare puteti obtine de pe site-ul Primariei Sector 2 www.ps2.ro/ angajari

BENEFICII OFERITE

-sporuri salariale si premii in functie de performante
-decontare cheltuieli pentru tinuta de serviciu
-training si instruire permanenta asigurata de catre Primarie
-masterate si cursuri postuniveristare
-gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu
-conditii de lucru la cele mai inalte standarde, intr-o cladire moderna
-lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet si internet
-oportunitati de promovare, sansa dezvoltarii unei cariere de succes
-atmosfera de lucru captivanta

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala