1 post - Referent de Specialitate S II Serviciul Centre de Informare si Consiliere Cet¿teni

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- r¿spunde de buna organizare a activit¿tii de primire, înregistare si rezolvare a petitiilor ce sunt adresate institutiei prin îndrumarea acestora c¿tre compartimentele de specialitate, cu precizarea termenului de trimitere a r¿spunsului;
- claseaz¿ petitiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare ale petitionarului;
- asigur¿ acordarea numerelor interne si externe la solicitarea reprezentantilor structurilor aflate în organigrama Prim¿riei Sectorului 2;
- primeste, înregistreaz¿ si tine evidenta sesiz¿rilor telefonice.

CERINTE

- studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta: stiinte sociale si politice, stiinte juridice, stiinte umaniste;
- experient¿ în activitate conform cerintelor de studii minim 1,5 ani;
- abilitatea de a comunica usor;
- cunostinte operare PC de nivel mediu pentru: Word, Excel, Acces, PowerPoint, Internet, E-mail;
- cunoasterea unei limbi straine de nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-un mediu placut, modern, posibilitati de promovare rapida.

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala.