~ Visual Merchandiser – Articole de imbracaminte

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie ce comercializeaza articole de imbracaminte

- Aranjarea spatiului din magazine si vitrine in conformitate cu standardele companiei;
- Organizarea aspectelor vizuale si ambientale: aranjarea vitrinei, spatiul interior pe perioada promotiilor desfasurate ;
- Colaborarea cu sefii de magazine si lucratorii comerciali in vederea pastrarii hainelor in magazin conform sezonului, promotiilor si specificului imaginii companiei;
- Eficientizarea vanzarii prin evidentierea din punct de vedere vizual a produselor ;

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani pe post de Visual Merchandiser;
- Bune cunostinte asupra pietei de retail, experienta in domeniul articolelor de imbracaminte constituie avantaj;
- Bune abilitati de comunicare, prezentare si de rezolvare eficienta a problemelor;
- Persoana creativa cu atitudine proactiva;
- Capacitate de organizare a propriei activitati si de a lucra individual;

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitate de dezvoltare profesionala;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.