# DIRECTOR FINANCIAR - ECONOMIC

TRENKWALDER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala activeaza in domeniul publicitatii.

- Elaboreaza strategia financiara a companiei;
- Elaboreaza planul de investitii anual si urmareste realizarea acestuia;
- Urmareste rapoartele de cash-flow, realizand managementul lichiditatilor;
- Raspunde de calitatea activitatii financiar - contabile a companiei si corectitudinea analizelor economice;
- Elaboreaza bugetul anual de venituri si cheltuieli al companiei;
- Raspunde de cunoasterea si respectarea legalitatii si aplicarea tuturor normelor de evidenta contabila, participa la controalele instituiilor abilitate;

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul economic;
- Minim 3 ani experienta pe un post similar;
- Experienta in planificare si prognoza, controlul costurilor, elaborare bugete;
- Experienta in domeniul managementului financiar-contabil (analiza si proiectare bugetara, operare cu bugete);
- Experienta in domeniul contabilitatii (inregistrari contabile, balanta, bilant);
Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
- Gandire strategica;
- Excelente abilitati de negociere si comunicare;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi, Satu Mare.