^Consilier Juridic - Limba Rusa/ Limba Engleza - Targoviste

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie ce produce si comercializeaza produse metalurgice.
Responsabilitati:
- Reprezentarea intereselor societatii comerciale in fata instantelor judecatoresti si a altor organe de justitie, organelor de urmarire penala si a notariatelor, precum si in raporturile cu persoane juridice si cu persoanele fizice, pe baza imputernicirii data de conducerea societatii;
- Responsabil de masurile de respectare a dispozitiilor legale cu privire la apararea proprietatii societatii comerciale, a drepturilor si intereselor legitime ale personalului si ale societatii, analizand cauzele care genereaza savarsirea de infractiuni si litigii;
- Avizarea asupra legalitatii proiectelor de contracte economice, contracte de munca si deciziilor de imputernicire, precum si asupra legalitatii oricaror masuri care sunt de natura sa angajeze raspunderea unitatii;
- Intocmirea sau avizarea proiectelor de hotarari, regulamente, ordine si instructiuni, precum si orice alte acte care sunt in legatura cu atributiile si activitatea unitatii si emiterea propunerilor pentru modificarea sau retragerea deciziilor ce nu mai sunt in concordanta cu legea;
- Apararea societatii comerciale in litigiile avute cu furnizorii si clientii;
- Evidenta legilor si a tuturor actelor normative;
- Prezentarea informarilor periodice asupra situatiei juridice a societatii, evidentiind cauzele unor disfunctii si propunand masuri imediate de eliminare a deficientelor, conform termenului legal;
- Indeplinirea oricarei alte atributii data prin delegare de autoritate de directorul general al societatii comerciale ce are caracter juridic sau legislativ.

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul juridic;
- Experienta pe un post similar de minim 5 ani acumulata in cadrul unei companii de productie;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Cunostinte de limba rusa constituie avantaj;
- Bune cunostinte ale legislatiei in vigoare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- pachet salarial atractiv;
- posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.