(154) Secretara / Asistent Marketing

Marketing Plus

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVELE ACTIVITATII:
Derularea unei activitati corecte, profesioniste in firma, derularea optima a proiectelor
Cresterea profitului si a volumului de vanzare al firmei
Castigarea de noi clienti
ACTIVITATI / SARCINI:
Responsabila pentru fluxul de informatii din firma
Urmareste toate proiectele din firma, organizeaza agenda de activitati zilnica a firmei
Transmiterea de oferte la clienti (posta, fax, e-mail)
Realizarea de baze de date de clienti potentiali
Preluarea apelurilor telefonice, a corespondentei, mail-urilor si distribuirea lor colegilor
Activitati de Marketing si Public Relations
Telemarketing / Telesales (contactare telefonica a clientilor potentiali - stabilirea de intalniri pentru consultantii Marketing Plus)
Download de informatii de pe Internet
Recenzii de carti de specialitate utile pentru proiectele derulate de Marketing Plus
Realizare de cursuri (in masura in care va implicati si aveti competenta necesara)
Realizarea rapoartelor de activitate catre directorii firmei si clienti
Implicarea in proiectele de consultanta in vanzare, resurse umane, management
Redactare corespondenta
Asigurarea protocolului si a curateniei in sediu
Achizitii papetarie, consumabile, etc.
Achitare facturilor telefonice, intretinere, curent, impozite, etc.
Orice alte activitati care duc la atingerea obiectivelor firmei (profit si cresterea valorii firmei pe piata)
PROFILUL CANDIDATEI IDEALE (abilitati pe care le apreciem la candidati):
Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de lucru Marketing Plus (veti fi instruita in acest sens)
Nefumatoare
PC - Word, Excel, Access, PowerPoint, browsere de internet
Engleza - mediu sau foarte bine (nu neaparat la nivel conversational)
Cunostinte de marketing, resurse umane, vanzare, management, telesales, negociere (de preferat)
Experienta - de preferat
Abilitati de analiza si planificare
Personalitate puternica
Dornica sa invete lucruri noi - capacitate mare de invatare
Orientata spre construirea unei cariere
Foarte muncitoare, rezistenta la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Om de echipa
Proactiva, capabil sa gaseasca solutii. Persistenta / tenace. Creativa, cu initiativa
Dinamica, energica, nivel ridicat de energie.
Optimista, psihic excelent
Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, copii mici, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, hobby-uri consumatoare de timp, etc.)
Referinte bune de la locurile de munca anterioare
Profesionista - aspect business
Foarte motivata
Rezultate anterioare remarcabile - care pot fi prezentate si demonstrate
Capacitate mare de munca. Disponibilitate de a munci cu program prelungit
Capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan
Sanatate excelenta
Amabila, placuta, comunicativa

BENEFICII OFERITE

Bonusuri, comisioane, posibilitatea de avansare pe o pozitie de director