Web Developer / Designer

SC DCI Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

> Crearea și testarea de layout-uri și template-uri folosind cod HTML si CSS curat, conform standardelor actuale
> Îmbunătățirea continuă a metodelor de creare de layout-uri de email
> Colaborarea strânsă cu echipa, cu manageri web și de marketing pentru a asigura calitatea design-ului și consistența codului folosit
> Participarea în cadrul unor proiecte cu cerinte de design

CERINTE

> Cunoștințe de limbă germană
> Responsabilitate și seriozitate
> Cunoștințe solide de HTML, CSS, XHTML, XML, Javascript, noțiuni de baze de date
> Experiență relevantă în web design
> Capacitatea de a indentifica probleme de cod HTML și CSS, de a oferi soluții de rezolvare
> Capacitatea de documentare corespunzătoare a muncii
> Gândire analitică și orientată spre găsirea de soluții optime conectate la cerințele actuale în web design
> Experiență în utilizarea Adobe Creative Suite
> Abilităţi de comunicare, rezistență la stres și atitudine pozitivă

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, training de specialitate și posibilități de dezvoltare profesională
Mediu de lucru tânăr și profesionist
Program de 8 ore/zi
Oraș de lucru: Brașov, cu deplasări în interes de serviciu în München Germania

DCI Database for Commerce and Industry Romania S.R.L. Brasov este sucursala firmei DCI Database for Commerce and Industry AG Starnberg, Deutschland .

DCI Romania S.R.L. Brasov este o firma specializata in crearea, intretinerea si dezvoltarea de baze de date in domeniul IT/TK /UE /HH precum si crearea si dezvoltarea de programe.
Deasemena oferim servicii de:
- crearea de cataloage electronice
- calificari de date pentru magazine electronice in domeniul IT /TK /electrotehnic /electronic
- digitizari de cataloage
- califcari in eCl@ss , UNSPSC
- creare /intretienere WebSite
- crearea si intretinerea de HTML E-Mail Premium - E-Mail Marketing
- WAI - aplicatie WEB pentru afisarea de News-uri