Specialist resurse umane Brasov

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Centralizeaza cererile de recrutare din filiala din Brasov
 Posteaza anunturile de angajare, selecteaza cv-urile si asigura derularea procesului de recrutare: programare interviuri, sustinere interviuri si feedback;
 Receptioneaza toate aplicatiile interne si externe ale candidatilor si cauta in baza de date existenta aplicatii depuse anterior care corespund criteriilor mentionate in profilului candidatului;
 Redacteaza si transmite catre management ofertele de angajare pentru candidatii admisi;
 Raporteaza permanent indicatorii de performanta ai recrutarii;
 Monitorizeaza standardele si practicile generate de recrutare si propane solutii de imbunatatire a procesului;
 Administreaza si identifica sursele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
 Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
 Mentinerea legaturii si colaborarea cu agentiile de recrutare exerna;
 Redactarea contractelor de munca, semnarea acestora si transmiterea lor catre sediul central;
 Centralizarea concediilor de odihna, concediilor medicale si intocmirea pontajelor lunare.

CERINTE

 Studii superioare finalizate (master in domeniul managementului resurselor umane constituie un avantaj);
 Atestat inspector resurse umane;
 Experienta pe o pozitie similara de minim 4 ani;
 Cunoasterea legislatiei specific domeniului de activitate;
 Abilitati de operare PC, MS Office (Excel,Word,e-mail,internet etc.);
 Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
 Abilitati de planificare si organizare a activitatii;
 Persoana analitica, capabila sa inoveze noi procese si sa le imbunatateasca pe cele existente;
 Abilitatea lucrului in echipa;
 Limba engleza nivel mediu/avansat.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: iuliana.apopei@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/