Specialist Resurse Umane

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza campanii de marketing pentru promovarea posturilor vacante;
- Concepe proceduri de mediatizare a posturilor vacante;
- Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare in urma discutiilor cu clientii externi;
- Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
- Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
- Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati;
- Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
- Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a oamenilor;
- Monitorizeaza piata interna a muncii;

CERINTE

-Studii medii sau superioare.
-Experienta in recrutare personal calificat si necalificat;
-Personalitate pro-activa/ puternic orientata catre obtinere de rezultate;
-Persoana determinata/ dedicata atingerii obiectivelor;
-Personalitate asertiva;
-Self – management/ capacitate crescuta de organizare – auto-organizare;
-Capacitatea de a lucra pe dead - line - uri stranse pastrandu-se focusarea pe agenda profesionala;
-Flexibilitate mentala;

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).