Specialist recrutare

SC STAFF TEMP RO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Staff Temp Ro Brasov isi mareste echipa de recrutare.
Cautam specialist recrutare disponibil sa inceapa cat mai curând.

Responsabilitati:
*Identificarea celor mai eficiente mijloace de recrutare si selectie
*Realizarea procesului de selectie prin organizarea interviurilor si a testelor practice
*Realizarea CV-urilor in formatul companiei si traducerea lor
*Comunicare permanenta cu angajatii detasati
*Oferirea de suport angajatilor

CERINTE

*Minim 2 ani experienta pe un post similar
*Experienta in recrutare in domenii precum constructii, industrie, turism si comert
*Cunostinte in domeniul tehnic constituie avantaj
*Cunoasterea limbilor franceza si engleza la nivel conversational- cerinta obligatorie
*Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan si cu termen de realizare scurt
*Abilitati foarte bune de comunicare si interactiune cu angajatii si candidatii
*Operare PC la nivel avansat
*Cunoasterea canalelor de recrutare online si offline
*Permisul de conducere constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

*Pachet salarial motivant
*Posibilitati de dezvoltare
*Lucru intr-un mediu activ

Staff Temp Ro este o companie infiintata in 2011 in Brasov, care isi propune din primul moment sa devina un nume cunoscut si de incredere in domeniul recrutarii si selectiei de personal. Ne dorim parteneriate, atat pe termen scurt cat si pe termen mediu sau lung, cu fiecare dintre persoanele care apeleaza la serviciile noastre. Staff Temp Ro este calea simpla pentru a obtine un loc de munca legal si sigur in Romania sau in vestul Uniunii Europene, in special in Franta. Sectoarele de activitate catre care suntem orientati sunt constructiile, turismul si industria, cu scopul de a propune posturi atractive colaboratorilor nostri. Compania noastra doreste sa se impuna pe piata fortei de munca din Romania prin deschiderea catre candidati si printr-o colaborare etica, fara perceperea de taxe sau comisioane. Credem ca respectul, empatia, rabdarea, dorinta de a ajuta, precum si reactivitatea ne caracterizeaza deplin atitudinea in raport cu clientii nostri. Ne dorim ca fiecare candidat sa devina un angajat cu o experienta frumoasa legata de postul pe care i-l oferim, astfel incat din ce in ce mai multi romani sa poata spune ca isi doresc sa lucreze cu noi.