SEF SERVICIU TRANSPORT, ADMINISTRATIV

SOFIMAT SRL BRASOV

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri

-Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport

-Administreaza flota auto si bugetul alocat

-Asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri

-Coordoneaza si supravegheaza activitatea conducatorilor auto

-Programeaza si optimizeaza rute

-Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie

-Stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto

-Reprezentarea societatii in raport cu ARR, RAR, Politie

-Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente departamentului

-Verifica si duce la indeplinire administrarea spatiilor din incinta sedului si propune solutii pentru pastrarea curateniei, achizitia de materiale si urmarirea executarii lucrarilor de intretinere.

-Asigura obtinerea tuturor autorizatiilor necesare (SSM, SU, ISCIR, MEDIU, etc) bunului mers al activitatii societatii.

CERINTE

-Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
-Studii superioare tehnice (prezinta avantaj)

-Atestat de coordonare pentru activitatea de transporturi
-Experienta profesionala relevanta;
-Bune cunostinte MS Office;
-Capacitate de sinteza superioara;
-Bune abilitati de comunicare si relationare;
-Capacitate sporita de lucru cu termene limita.

-Carnet de conducere categoria B