Sef Depozit / Sortator material lemnos

ALMERA FOREST Brasov

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati sunt:
- Achizitie / Expeditie masa lemnoasa.
- Organizarea depozitelor de material lemnos.
- Efectuarea urmatoarele operatii tehnologice: evaluare, sortare, manipulare a materialului lemnos.
- Tinerea si organizarea evidentei scriptice si informatizate a stocului de masa lemnoasa.
- Controlul calitatii bustenilor.

CERINTE

Candidatul poate fi absolvent al unitatilor de invatamant cu profil forestier, cu sau fara experienta, cunostinte in domeniul IT, cunostinte de organizare, evidenta si gestiune a materialului lemnos, capabil sa presteze munca de teren, rezistent la stres.

BENEFICII OFERITE

- Loc de munca stabil
- Climat de munca profesional
- Posibilitate de a invata si promova

ALMERA FOREST este nucleul unui grup de firme, care au ca obiect de activitate :
- comercializare busteni si cherestea pentru piata interna si externa
- exploatarea forestiera
- prelucrarea si procesarea materialului lemnos
- servicii de transport forestier