Sef birou proiectare matrite - companie straina automotive

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Conduce şi coordonează activitatea grupei de proiectare matriţe de injectat mase plastice
 Este factor decizional şi răspunde de: încărcarea cu comenzi, capacitatea de lucru, planificarea şi respectarea termenelor, calitatea proiectelor, asumarea şi respectarea costurilor
 Stabileşte măsurile necesare pentru dezvoltarea profesională a echipei
 Participă la deciziile privind dimensionarea echipei în concordanţă cu proiectele viitoare
 Participă şi răspunde de colaborarea grupei cu clienţii şi furnizorii
 Participă la întocmirea ofertelor de preţ şi a conceptelor de matriţe
 Verifică proiectele şi documentaţia elaborată
 Verifică termenele de execuţie şi respectarea costurilor asumate
 Raportează şi ia măsuri corective în situaţii de nerespectare a termenelor şi/sau costurilor

CERINTE

 Studii superioare tehnice (TCM)
 Experienţă într-o poziţie similară constituie avantaj
 Experienţa în proiectarea de matriţe de injectat mase plastice
 Limba Engleza /Germană: nivel mediu
 Cunoaşterea unui soft de proiectare (CATIA constituie avantaj)
 Leadership
 Bun organizator
 Spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv , dezvoltare profesionala , expunere internationala. Va rugam aplicati direct la adresa marius.jeler@eurotriade.com