SEF AGENTIE (cod COR 121111)

SANPAOLO IMI BANK ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaz¿, conduce si r¿spunde de întreaga activitate a agentiei, în conformitate cu normele legale în vigoare si cu reglement¿rile interne;
- r¿spunde de rezultatele economice obtinute si de calitatea portofoliului de credite al agentiei;
- r¿spunde de atingerea obiectivelor stabilite agentiei, de dezvoltarea comercial¿ si organizatorica a acesteia;
- implementeaza strategii de atragere a potentialilor clienti si de pastrare a lor;
- efectueaza analize, studii si sinteze cu privire la structura, evolutia si optimizarea portofoliului de clienti, resurse sau plasamente (este principalul responsabil de activitatea de marketing);
- se asigura ca rezultatele activitatii agentiei sunt raportate corespunzator;
- gestioneaz¿ personalul din cadrul agentiei si se asigur¿ în permanent¿ de îndeplinirea corect¿ a atributiilor si responsabilitatilor, urm¿reste respectarea disciplinei în munc¿, dezvoltarea carierelor angajatilor;
- organizeaz¿ si conduce contabilitatea de gestiune în functie de specificul activit¿tii si de necesit¿tile proprii în concordant¿ cu normele metodologice elaborate de Centrala B¿ncii, având ca obiective principale stabilirea veniturilor, cheltuielilor si rezultatelor financiare pe fiecare sector, rentabilitatea activit¿tilor si serviciilor prestate de banc¿;
- organizeaz¿ si exercit¿ controlul financiar preventiv in concordanta cu normele legale;
- responsabil cu activitatea privind cunoasterea clientelei, prevenirea spalarii banilor si prevenirea finantarii terorismului.

CERINTE

- studii superioare;
- minim 2 ani experient¿ bancar¿ anterioara în functia de Sef Agentie sau minim 3 ani in functia de Ofiter credite;
- cunostinte bune de limba engleza (limba italiana va fi considerat¿ un avantaj);
- cunostinte foarte bune de operare PC (MSOffice, MSOutlook);
- capacit¿ti organizatorice si manageriale;
- abilitati de vanzare, comunicare si negociere;
- atitudine orientat¿ spre client si rezultate;
- abilitati initiativa si creativitate;
- corectitudine, seriozitate si responsabilitate;
- spirit de echip¿;
- integritate morala.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Banca cu capital italian