Sales Manager - Brasov

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea de strategii de vanzari si stabilirea de obiective prognozand si dezvoltand cotele de vanzari pe regiuni, piete
Extinderea si mentinerea portofoliului de clienti, identificarea de noi oportunitati in pietele externe
Implementarea de programe de vanzari la nivel national si regional si dezvoltarea planurilor de actiuni
Planificarea modului de dezvoltare si mentinerea relatiilor cu clientii importanti si definirea directiilor de realizare a obiectivelor de vanzari
Stabilirea si dezvoltarea in timp a unor relatii solide cu clientii care asigura continuitatea
Monitorizarea activitatii concurentei si definirea si comunicarea strategiilor de raspuns corespunzatoare
Colectarea feedback-ului clientilor
Stabilirea obiectivelor si indicatorilor de performanta pentru membri echipei din subordine, monitorizarea performantei acestora si motivarea lor pentru atingerea obiectivelor
Repartizarea sarcinile in cadrul echipei in functie de rolul si capacitatile fiecarui membru pentru a asigura realizarea la timp si la standardele asteptate a obiectivelor echipei
Construirea unei echipe eficiente si definirea planului de dezvoltare a acestora pentru a valorifica potentialul lor
Coordonarea echipei pe baza exemplului personal promovand valorile companiei in toate activitatile intreprinse

CERINTE

Experienta minim 2-3 ani pe o pozitie de management similara
Experienta in vanzari B2B la cel mai inalt nivel, de preferat in industrie
Studii universitare absolvite
Cunostinte tehnice bune (reprezinta un avantaj)
Obligatoriu limba engleza nivel avansat
Cunostinte bune de MS Office
Abilitati manageriale si de coordonare dezvoltate
Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si negociere
Spirit persuasiv dezvoltat
Persoana autonoma, organizata, responsabila si orientata spre rezultate
Persoana capabila de a construi o echipa performanta si de a identifica oportunitatile din piata interna/externa

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (salariu fix si bonusuri in functie de performante)
Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesionist si intr-o companie puternica

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro