Responsabil urmarire comenzi externe

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societatea cu capital francez care se ocupa cu urmarirea si derularea comenziilor de produse textile pentru export.

Candidatul ideal ar trebui sa indeplineasca urmatoarele responsabilitati:

- urmareste comenziile externe
- tine legatura cu clientii externi si cu fabricile corespunzatoare din tara
- tine evidenta documentelor de livrare, platilor clientilor catre fabrici
- urmareste semnarea contractelor dintre fabrica si client
- intermediaza negocierea preturilor intre client si fabrica
- traduce in limba franceza intreaga corespondenta (inclusivi termeni tehnici)
- urmareste respectarea de catre fabrici intocmai a tuturor indicatiilor tehnice transmise de catre client
- se deplaseaza in tara impreuna cu clientul la fabricile unde acesta are comenziile
- intermediaza orice discutie intre fabrica si client, in vederea rezolvarii diferitelor litigii de calitate, de termene de livrare, etc.
- urmareste livrarile comenziilor de la fabrica: comandarea camioanelor, transmiterea cubajului, a cantitatii marfii,etc.

CERINTE

- limba franceza la nivel avansat (criteriu eliminatoriu)
- limba engleza la nivel mediu
- aptitudini de a corela informatiile foarte rapid; memorie distributiva
- fire agera, ritm rapid de lucru, constiincioasa, punctuala, prezenta placuta
- disponibilitate la deplasari in tara, la fabricile unde se desfasoara comenziile
- carnet de conducere si posibilitatea de a folosi masina proprie pentru deplasari reprezinta un avantaj
- cunostiine minime de industrie textila reprezenta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu