REPREZENTANT MEDICAL - divizia Primary Care

NEFERTITI HUMAN CAPITAL CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este este o companie farmaceutica multinationala, dedicata descoperirii, cercetarii si dezvoltarii de produse terapeutice inovatoare;este una dintre cele mai mari companii farmaceutice multinationale din lume, cu sediul central la Chicago si peste 60.000 de angajati în circa 130 de tari.
Cifra de afaceri este de cca 19,7 miliarde USD si investitii de 1,7 miliarde USD în cercetare si dezvoltare în anul 2004.
Clientul nostru este lider în domenii ca reumatologia, antibioticele, HIV/SIDA si se afla pe locul trei în topul Fortune al celor mai admirate companii farmaceutice.
- promovarea produselor farmaceutice
- colaboreaza cu Bussiness Manager si Product Manager
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti
- prezentarea si promovarea medicamentelor la clientii companiei, respectand principiile eticii
- supervizeaza, identifica si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling)
- intocmirea periodica a planurilor de activitate si a rapoartelor de activitate.
- monitorizarea activitatii concurentei

CERINTE

- studii superioare absolvite (Medicina / Farmacie);
- experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
- cunostinte avansate de PC (Word, Excel, PowerPoint);
- limba engleza - nivel avansat;
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta
- bonusuri raportate la performante
- mediu de lucru profesionist
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala
- oportunitati de promovare
- autoturism de serviciu, telefon mobil

Nefertiti a fost una din primele femei ce au realizat ca, indiferent de marimea si de complexitatea unei organizatii – de orice tip ar fi ea – persoana aflata la conducere defineste stilul , stabileste tonul , alege directia si devine interfata dintre organizatie si « publicurile » ei. A folosit inteligent aceste principii si a consolidat un imperiu.
Aceasta este si viziunea Nefertiti Human Capital Consulting sa consolideze profesionalismul si calitatea in domeniul resurselor umane.
Nefertiti Human Capital Consulting a luat nastere din nevoia, aproape viscerala, a pietei resurselor umane din Romania de a gasi echilibrul ideal intre calitatea serviciilor si costurile acestora. In timp companiile existente in acest domeniu in tara noastra s-au autosituat pe una din cele doua extreme : calitate exceptionala si costuri uriase pentru achizitionarea acestor servicii sau calitate slaba insotita de costuri minime si avand ca rezultat imediat pierderea increderii clientilor (fie ei angajatori sau candidati) in utilitatea consultantilor in resursele umane.