reporter-realizator emisiune

SC TABU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- trebuie sa urmareasca informatiile despre evenimentele din domeniul politicii interne si externe, din domeniul economiei, culturii, sporturilor, vietii sociale etc., în conformitate cu specializarea redactorilor.
-sunt implicati în primirea de informatii prin corespondente
-monitorizeaza alte stiri din media
-sorteaza, analizeaza si prelucreaza mai departe informatiile primite
- scriu stiri, rapoarte si comentarii pe baza evenimentelor importante
-editeaza materialele
-proceseaza documentele text pentru radio si televiziune
- îsi aduc si alte contributii cu creativitate de jurnalist.
Munca se desfasoara în diferite medii : pe teren,in redactie si/sau in studio

CERINTE

- telegenie,
- cunostinte foarte bune de gramatica a limbii romane,
- o limba straina,
-cunostinte operare calculator

BENEFICII OFERITE

in functie de proiect

DESCRIEREA FIRMEI

Producem emisiuni si publicitate.