Regional Sales Manager - Brasov, Sibiu, Tg. Mures

SC ALBALACT RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
* stabileste obiectIvele de vânzări, monitorizează si urmareste realizarea acestora

* urmarete dezvoltarea retelei si profitabilitatea zonelor

* organizarea si evaluarea activitatii agentilor din subordine

* instruirea si evaluarea permanenta a echipei de Manageri Zonali din subordine

* cunoastrea pietei locale pentru stabilirea strategiilor de vanzare

* intocmirea periodica a rapoartelor de activitate

* administrarea bugetelor

* implicarea puternica in realizarea obiectivelor propuse

* promovarea permanenta a companiei

CERINTE

Candidatul la functia de Regional Sales Manager trebuie sa fie o persoana cu
- experienta in domeniu cel putin 5 ani, preferabil pe posturi asimilabile, cu bune cunostinte in domeniu, initiativa si spirit organizatoric
- experienta in FMCG constituie avantaj
- cunostinte solide privind vanzarea in retail , distributia directa si indirecta
- buna cunoastere a zonei alocate si a clientilor din zona
- experienta in coordonare si conducerea echipelor de vanzari, preferabil pe pozitie similara
- persoana cu bun spirit organizatoric, abilitati de leader, luare a deciziilor, rezolvare a problemelor

PRODUCATOR SI DISTRIBUITOR LA NIVEL NATIONAL DE PRODUSE LACTATE, BRAND-URILE ZUZU, FULGA, DE ALBALACT.