Referent Resurse Umane

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmeste formele de angajare/incetare a activitatii in cadrul firmei;
-Gestioneaza dosarele personale ale angajatilor în conformitate cu dispozi¿iile Codului Muncii;
-Tine evidenta condicilor de prezenta, a pontajelor si concediilor;
-Efectueaza cercetarile disciplinare prealabile privind abaterile si ia masurile necesare;
-Ofera consultanta angajatilor cu privire la orice solicitare a acestora;
-Depune statele de plata si declaratiile lunare la ITM;
-Intocmeste si transmite registrul electronic de evidenta a salraiatilor;
-Tine legatura cu institutiile statului;

CERINTE

-Curs Inspector Resurse Umane
-6 luni experienta intr-un post similar
-Cunostinte solide de legislatia muncii
-Cunostinte operare PC - MS-Office
-Persoan¿ dinamic¿, proactiv¿, entuziast¿
-Foarte bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru tân¿r ¿i dinamic

Dima Consulting Group este o firm¿ specializat¿ în activit¿¿i de:
selec¿ie ¿i recrutare personal
evaluare ¿i interven¿ie organiza¿ional¿
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare ¿i implementare sisteme de management al performan¿elor
evaluarea angaja¿ilor

Ap¿rut¿ pe pia¿¿ în 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel încât, în prezent este lider regional în domeniul Consultan¿ei în Resurse Umane.

Printre colaboratorii DCG enumer¿m: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella România, Swisspor Ploie¿ti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Ia¿i, Mapei Romania, ¿.a.