Redactor coordonator reteaua Zile si Nopti

S.C. ZILE SI NOPTI MEDIA SHOP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti organizat, dinamic, activ implicat in viata culturala si de divertisment si iti doresti o cariera in media/jurnalism - inseamna ca esti candidatul potrivit pentru postul de redactor coordonator al celei mai mari retele de reviste distribuite gratuit din Romania.

- redacteaza si culege continut editorial pentru print si online
- arhiveaza continutul editorial dupa modelele standard
- culege si prelucreaza informatii
- transmite informatiile in formatele standard pentru dtp si webadmin
- revizuieste, corecteaza si aproba publicarea offline si onliane a diverselor materiale de continut
- tine legatura si coordoneaza redactorii regionali
- indeplineste task urile transmise de publisher
- participa la diversele intalniri media

CERINTE

- dinamic, dispus la program prelungit, capacitate de decizie, abilitati de comunicare si relationare in cadrul organizatiei si in afara acesteia.
- absolvent de litere sau jurnalism - reperzinta un avantaj
- nivel avansat de utilizare a programelor word si excel
- usurinta in realizarea de cercetari online si offline
- atentie la detalii
- focusarea pe prioritati
- cunostinte de publishing online

Alte informatii:
Asteptam un cv+foto, scrisoare de intentie si recomandare daca exista. Disponibilitatea de a participa la un interviu preliminar.

BENEFICII OFERITE

Oferim posibilitatea de a face cariera in domeniul media/jurnalism in cadrul celei mai mari retele de reviste gratuite din Romania.

ZILE SI NOPTI s-a nascut in anul 2000, la Brasov, ca prezenta unica in domeniul revistelor informativ-culturale gratuite pe piata celei mai cunoscute zone turistice a Romaniei. Treptat revista a aparut si in alte zone ale tarii (centre studentesti si zone urbane aglomerate), ajungand in prezent sa acopere 30 orase, avand un tiraj lunar de 700 000 exemplare.