PROJECT MANAGER EUROPEAN STRUCTURAL FUNDS

SMP Structural Funds & Business Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Managementul proiectelor pentru atingerea obiectivelor stabilite si pentru incadrarea activitatilor in cerintele de timp, cost si calitate;
- Elaborarea propunerilor de proiecte, inclusiv a bugetelor;
- Intocmirea, revizuirea şi avizarea din punct de vedere tehnic a tuturor livrabilelor de etapă rezultate în urma serviciilor de implementare (raport de analiză, raport de design, scenarii şi strategii de testare, strategii de conversie a datelor, sesiuni de instruire etc.);
- Posibilitatea supervizarii etapelor procesului de testare (teste de instalare a infrastructurii, teste de acceptanţă a aplicaţiilor, teste de integrare, teste de performanţă, teste de securitate) şi avizarea rapoartelor de acceptanţă;
- Asigura suportul necesar în derularea procedurilor de achiziţie din cadrul proiectului (de la pregătirea Caietului de Sarcini, la oferirea clarificărilor necesare pe durata procedurii şi la realizarea evaluării tehnice a ofertelor primite din partea potenţialilor furnizori);
- Intocmirea bugetelor de venituri si cheltuieli pentru proiectele in pipeline, ofertare si desfasurare;
- Urmarirea executiei bugetare a proiectelor in desfasurarea pentru atingerea obiectivelor financiare stabilite.

CERINTE

- Absolvent de studii economice, experienta in domeniul proiectelor pentru fonduri structurale;
- Vorbitor limba italiana si engleza obligatoriu;
- Prezenta agreabila si comunicativa;
- Gandire pozitiva si deschisa;
- Personalitate flexibila si usor adaptabila;
- Abilitati de comunicare orale si scrise;
- Capacitate de relationare foarte buna cu potentiali clienti;
- Cunostinte avansate de operare MS Office (Excel, Word, Powerpoint);
- Capacitate de organizare si planificare, autodidact;
- Respectarea termenelor, capacitatea de decizie;
- Persoana dinamica, pregatita pentru lucrul sub presiune si rezistenta la stres;
- Capacitatea de a gestiona mai multe activitati simultan;
- Bune abilitati de comunicare si coordonare;
- Confidentialitate si responsabilitate;
- Punctualitate;
- Abilitati in redactare si tehnoredactare;
- Cunostinte de contabilitate primara: inregistrare facturi, pregatire borderou-ri pentru banca, evidenta cec-uri.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix.
Structura Bonus.
Pachetul Compensations & Benefits se negociaza individual.

Servicii de consultanta in afaceri si management, elaborare si implementare proiecte finantate din fonduri europene