Project Manager Construcții Hale Industriale Brașov

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, companie multinațională cu o istorie impresionantă de peste 20 de ani, unul dintre cei mai importanți jucători din piața de construcții de hale industriale, parcuri și proiecte logistice. Cu o prezentă internațională foarte activă în numeroase țări din Europa, compania construieste parcuri și hale industriale în locații de top, foarte bine conectate la infrastructura locală de transport. Compania oferă spații personalizate la cheie, cu respectarea celor mai înalte standarde de construcție și protecția mediului alături de servicii adiacente de închiriere pe termen lung și facility management.

La nivel European, compania este recunoscută pentru numeroasele sale proiectele sale îndrăznețe realizate pentru unele dintre cele mai mari firme de logistică și nu numai din lume (rată de ocupare peste 99%). Nu doar funcționale, spațiile construite se disting prin accesibilitate, fiind construcții eficiente, sustenabile din punct de vedere energetic ce dispun de numeroase alte facilități, precum:

poziționare strategică, bine conectate la infrastructura locală de transport, alături de autostrazi, noduri feroviare sau aeroporturi
spațiu personalizat pentru fiecare client
spații de manevră generoase suficiente de mari inclusiv pentru transportoare de 18m lungime
podea ranforsată beton dens cu fibre de oțel pentru a rezista la presiuni și greutăți mari
birouri și spații administrative pentru personalul prezent în locații.
Cu un vast portofoliu de clienți, deservind companii pretențioase și fiind deja una dintre cele mai mari deținătoare de suprafețe de parcuri industriale, compania se află în plină dezvoltare și are deja în lucru o serie de proiecte mamut și în România. Având în vedere proiectele în lucru și cele planificate, cu certitudine aceasta este o companie-destinație, unde munca este împlinire și realizare personală!

Descrierea Jobului
Căutăm 1 Project Manager pentru Brașov.

Scopul principal al postului: Managerul de proiect este responsabil de direcția, coordonarea, implementarea, execuția, controlul și finalizarea proiectului (parc industrial premium).

Adaptarea contractelor conform cu condițiile comerciale agreate

Revizuirea din punct de vedere tehnic a ofertelor primite de la contractori

Colectarea cerințelor viitorilor chiriași și integrarea lor în proiect

Coordonează activitățile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, și toți colaboratorii implicați

Asigurarea comunicării cu membrii echipei din cadrul proiectului

Gestionarea bugetului proiectului și a resurselor aferente

Pregătirea și organizarea planurilor de activitate în cadrul proiectului și asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului

Recepționarea, verificarea și integrarea în buget a situațiilor de lucrări

Comunicare interna și cu clientul

Asigurării calității planificate în proiect

Monitorizează în timp real progresul atins față de obiectivele propuse și redactează rapoarte lunare și propune soluții de optimizare, recuperarea soluțiilor

CERINTE

Educație

Studii superioare tehnice (Construcții/Instalații, Arhitectură)
Experiență

experiență în domenii similare (construcții industriale, hale, etc) min. 3-5 ani
cunoașterea teoretică și practică a managementului de proiect (framework)
cunoașterea tehnicilor și instrumentelor pentru project management
experiență ca manager de proiect, leader sau membru de echipă de proiect
experiență în planificarea strategică, managementul riscului și / sau gestionarea schimbărilor
experiență în instrumentele software de management de proiect
Alte cerințe

Limba Engleză (bine, limbaj tehnic)
carnet conducere B
Personalitate

competențe de management/leadership
aptitudini de planificare, organizare
capacitate de a evalua şi a lua decizii, rapid și eficient
iniţiativă, spirit practic, autonomie, independență
gândirea critică și orientată către rezolvarea problemelor

BENEFICII OFERITE

Companie internațională de top pe domeniul său, una dintre cele mai mari din Europa

Proiecte provocatoare și ambițioase care fac istorie și pentru care este o mândrie să lucrezi

Dotări de lucru proprii activității (calculator/laptop, software licențiat, etc)

Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru de invidiat

Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă

Telefon mobil, abonament de voce și date

Autoturism pentru deplasări în interes de serviciu

Prime și bonusuri obiective de performanță

Pachet salarial competitiv

Aceasta nu este doar un job, ci este o șansă de a crește profesional lucrând la proiecte inovative și de anvergură la care alții doar visează!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro