PROGRAMATOR CAM

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Matriţe şi Maşini Speciale;
Proiectarea de tehnologii de prelucrări mecanice prin aşchiere şi neconvenţionale ;
Elaborarea de tehnologii de prelucrări mecanice pentru maşinile CNC ;
Elaborarea de programe CNC în mediu de programare CAM ;
Coordonare a proceselor de selecţie tehnică şi exploatare a sculelor aşchietoare ;
Planificare şi controlling al proiectelor în care este angajat.

CERINTE

Studii de inginerie cu specializare în tehnologia construcţiilor de maşini ;
Cunoştinţe specifice despre tehnologii de fabricaţie a mijloacelor de producţie specifice: matriţe, dispozitive diverse;
Cunoştinţe de frezare pe maşini unelte CNC ;
Cunoştinţe mediu programare CAM ;
Experienţă minim 3 ani într-o poziţie similară ;
Experienţă în medii creative tehnice ;
Persoană pro-activă, centrată pe rezolvarea de probleme.

BENEFICII OFERITE

Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume;
Şcolarizări;
Salariu competitiv;
Tichete de masă;
Transport gratuit;
Alte beneficii.

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.