Operator telemarketing

DMT Management International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Specialist Marketing

Ai saci de carisma care câștigă întotdeauna încrederea oamenilor? Reusesti întotdeauna să te scoti din necazuri cu farmecul tău propriu? Dacă ai darul vorbirii și ai putea vinde gheata eschimosilor, atunci tu esti cel pe care il cautam .. Experienta nu este necesara, o atitudine câștigătoare este esențiala.

Marketing Specialist Required

Have you got bags of charisma that always wins people confidence? Do you always manage to get yourself out of trouble using your charm alone? If you've got the gift of the gab and could sell ice to the Eskimos, then we are looking for you.. Experience not required, a winning attitude essential

So, what will you actually be doing?

As a telephone sales executive with our dynamic company you will have a role facilitating on-line hotel reservations around the world, offering assistance by telephone or/and email as per customer requests. handling our clients' calls/requests in a most effective and professional way, This would involve initiating, acting on clients' behalf in the process of accommodation reservation confirmation, by using different software applications, taking/making calls, writing emails, keeping in touch with your clients and building a long lasting relationship with your client base.

The data provided is not cold call data, Clients have been made aware that they will be contacted and are warm to the idea of what we are doing.

You will also be provided with effective backup support from our admin department

You may also be carrying out market research, so you won't necessarily be stuck to the phone. Working within a team of other sales executives you'll be set targets and strategies by the team supervisor.

email me at admin@touchdown-vacations.com

Job details
Salary range 500 euro per month plus benefits. Daily, weekly and monthly bonus
Skills Excellent communication and listening skills
A polite and friendly manner
Lots of initiative
A positive attitude
The ability to think on your feet
Be open to ongoing training
Language(s) spoken English Advanced
Russian - Advanced
Working time Full time
Part time

CERINTE

Deci, ce vei face de fapt?

Ca un vanzator telefonic executiv de vânzări cu firma noastra dinamica vei avea un rol de facilitare pentru rezervări hoteliere on-line din întreaga lume, oferind asistenta prin telefon și / sau e-mail ca cererile clientului. Manipularea clientilor nostri ,apelurilor / cererilor într-un mod mai eficient și profesionist, acest lucru ar implica inițierea, acționând în numele clienților în procesul de confirmare si rezervare pentru cazare, folosind diferite aplicații software, luând efectuarea de apeluri, scris e-mailuri, păstrând legătur a cu clienții și a construi o relație de lungă durată cu baza clientului tau.

Clientii asteapta apelul tau, ei fiind informați că vor fi contactați din timp și sunt incantati la ideea prezentarii noastre.

Veți fi, de asemenea, prevăzut cu suport de rezervă în vigoare de la departamentul nostru de admin.

Sunteti de asemenea responsabil pentru cercetarea de piață, așa că nu va fi necesar sa stati lipit de telefon. Lucrul in cadrul unei echipe de alți directori de vânzări vor fi stabilite de asemenea obiective și strategii de către supraveghetorul de echipa.

Abilitati excelente de comunicare și abilități de ascultare
Un mod politicos și prietenos
O mulțime de inițiativă
O atitudine pozitiva
Capacitatea de a te descurca pe picioarele tale
Fii deschis la formarea continuă
Limba (i) vorbită limba engleză avansat
Rus - Avansat
Timpul de lucru Full time
Part time
Data începerii 2 septembrie 2013

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv corelat cu performantele personale
- mediu de lucru profesional
- bonus pentru indeplinirea targetului sau rezultate deosebite
- training si suport continuu
- sanse reale de promovare

Companie de marketing, specializata in furnizarea de clienti de calitate pentru stațiunile de conducere și hoteluri în toată lumea

Marketing company specialising in providing quality leads to leading resorts and hotels worldwide.