Operator service - Sisteme de tratare a apei uzate/ levigate

SC Cross Work SRL

RESPONSABILITATI

Agenția de recrutare Crosswork se află în căutarea unui Operator Service, pentru unul dintre clienții noștri, o companie lider european specializată în echipamente industriale pentru instalații de filtrare și purificare a fluidelor și tratare a apei, preferată de clienți pentru soluțiile complete, inovatoare și personalizate.

Cu ce se ocupă un Operator Service?
- Operarea și monitorizarea echipamentelor industriale de tratare a apelor uzate/ levigat și proceselor folosite în tratarea apei, asigurându-se că acestea funcționează în parametrii optimi;
- Schimbarea filtrelor, pompelor și/ sau a altor piese esențiale care asigură continuitatea și buna funcționare a echipamentelor;
- Intervenția promptă în cazul apariției problemelor sau defecțiunilor în echipamentele de tratare a apei, efectuând reparații sau solicitând suport tehnic, după caz;
- Gestionarea stocurilor de piese de schimb și a consumabilelor necesare pentru mentenanță;
- Întreținerea regulată a echipamentelor și a instalațiilor, inclusiv curățarea, lubrifierea și înlocuirea componentelor uzate;
- Documentarea detaliată a activităților desfășurate, inclusiv înregistrarea datelor de operare și rezultatele testelor;
- Respectarea strictă a normelor de siguranță și a regulilor de protecție a mediului în timpul tuturor operațiunilor;
- Asigurarea unui mediu de lucru curat și igienic.

CERINTE

- Studii: școală profesională sau liceu cu profil tehnic (specializare: electromecanică, mecanică, electrician);
- Experiență practică în unul sau mai multe dintre aceste domenii;
- Disponibilitate pentru a face deplasări în țară (10%-20%);
- Disponibilitate de a interveni în mod prompt în cazul unor avarii în afara orelor de program;
- Permis de conducere categorie B;
- Limba Engleză - nivel mediu - constituie avantaj;
- Abilități în utilizarea calculatorului și a programelor MS Office.

BENEFICII OFERITE

- Vei face parte dintr-o echipă profesionistă, cu experiență semnificativă în domeniu, care utilizează cele mai noi tehnologii/ echipamente din piață;
- Interacțiune cu soluții de filtrare complexe, la diferite tipuri de clienți;
- Echipamente performante pentru buna desfășurare a activității;
- Program de lucru flexibil (L-V, 8h/ zi);
- Pachet salarial atractiv, peste medie;
- Bonus de performanță.

SC Cross Work SRL este o companie de recrutare și muncă temporară, înființată în 2006, cu birouri în București și Iași.