Operator introducere validare date

TOMASI GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectueaza prelucrarea primara si verifica datele introduse in calculator, cu datele din documentele / mediile primare;
• Introduce pe suport electronic datele necesare prelucrarilor;
• Salveaza periodic datele introduse si pastreaza copiile de siguranta ale datelor salvate;
• Preia datele de pe documentele / mediile primare, le selecteaza si le verifica inainte de a le introduce in calculator;
• Pregateste, elaboreaza si redacteaza documentatia specifica activitatii;
• Asigura buna functionare si intretine echipamentele cu care lucreaza;
• Aranjeaza documentele care urmeaza a fi procesate, conform procedurii.

CERINTE

• Experienta de 0-2 ani in operare / introducere date;
• Studii finalizate (de preferat economice);
• Cunostinte operare PC: Microsoft Office, Windows;
• Buna memorie a datelor si cifrelor;
• Claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala;
• Capacitatea de a comunica deschis si spirit de echipa;
• Spirit de observatie, rabdare si viteza de reactie;
• Rezistenta la actiuni repetitive si atentie sporita;
• Asimilarea rapida a informatiilor noi si a detaliilor tehnice;
• Disponibilitate imediata;
• Cunostinte de limba italiana / germana prezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

• Bonuri de masa;
• Asigurare privata de sanatate.

Tomasi Group este o companie romaneasca, cu patronat Italian, cu peste 1000 de angajati in toata Europa, cu locatii in Brasov, Leeds, Milano, Paris, Frankfurt si Sofia, prezenta pe piata fortei de munca din Europa din 1995.