Multinationala angajeaza Agenti servicii clienti

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania BANCA DE JOBURI – cu peste 14 ani experienta in recrutarea si plasarea fortei de munca in Romania si strainatate recruteaza Agenti servicii clienti pentru o companie multinationala in cadrul careia aveti o reala sansa de dezvoltare din punct de vedere profesional.

Acesta este un proiect de recrutare destinat vorbitorilor de limbi straine precum Franceza/ Germana / Olandeza/ Araba/ Rusa/ Ebraica, Italiana la nivel avansat si cumulativ Engleza minim la nivel mediu, care doresc sa faca o cariera in cadrul unei companii multinationale unde au oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Se ofera un program intensiv de training care dureaza intre 2-5 saptamani. Perioada de pregatire se plateste.

Responsabilitati:
- Opereaza toate serviciile electronice destinate clientilor - preia si initiaza apeluri si e-mailuri, opereaza in baza de date
- Furnizeaza informatii prin telefon, e-mail sau chat, acorda asistenta, trateaza reclamatii conform procedurilor si instructiunilor de lucru
- Inregistreaza fiecare apel, e-mail si chat preluat sau initiat in baza de date, in conformitate cu procedurile de lucru
- Participa la imbunatatirea parametrilor cantitativi si calitativi ai serviciului clienti
- Promoveaza imaginea companiei prin atitudine, cunostinte, orientare catre client si disponibilitate fata de nevoile clientilor
- Acorda suport colegilor mai putin experimentati si dovedeste spirit de echipa
- Este instruit si isi insuseste modificarile intervenite in procedurile si serviciile companiei
- Cere asistenta din partea Supervisor-ului sau coach-ului pentru rezolvarea apelurilor si e-mailurilor dificile
- Cunoaste si respecta prevederile regulamentului de ordine interioara si a procedurilor de lucru din companie
- Cunoaste si respecta regulile si procedurile companiei privind standardele de securitate si protectie a datelor

CERINTE

- Studii medii sau postliceale
- Cunostinte limba germana/ franceza/ olandeza la nivel avansat (C1-C2 conform Pasaportului Lingvistic European)
- Cunostinte limba engleza la nivel mediu/ avansat (minim B2 conform Pasaportului Lingvistic European)
- Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa
- Orientare spre client si spre rezolvarea problemelor
- Atitudine proactiva
- Adaptabilitate si capacitatea de a gasi rapid solutii
- Capacitate analitica si atentie la detalii
- Flexibilitate
- Spirit de echipa
- Atitudine pozitiva
- Abilitati bune de operare PC si viteza de tehnoredactare
- Intelegerea si respectarea procedurilor de lucru
- Disponibilitate la program de lucru in ture/ weekend

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .