MANIPULANT MARFURI

Holver SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Executa activitatile de manipulare a marfurilor in depozit si asigura deservirea manuala cu marfa a utilajului din dotarea echipei, sub coordonarea directa a stivuitoristului;
• Asigurarea in bune conditii a activitatilor de coletizare, infoliere, ambalare si etichetare a marfurilor pregatite pentru livrare si preluare, in conformitate cu procedurile si instructiunile de lucru in vigoare;
• Insoteste in permanenta stivuitoristul coordonator pentru efectuarea operatiunilor specifice de manipulare;
• Verifica, intretine si exploateaza in conditii optime echipamentele si utilajele incredintate spre utilizare;
• Realizeaza corect si in deplina siguranta operatiunile de manipulare marfa;
• Participa, impreuna cu colegii de schimb, la activitatea de curatenie conform programului sau ori de cate ori aceasta se impune.

CERINTE

Profilul candidatului:
• Experienta minim 1 an intr-un post similar;
• Disponibilitate la program prelungit;
• Capacitate de organizare şi planificare;
• Orientare către munca în echipă.
• Constiinciozitate, seriozitate;
• Atentie distributiva;
• Rezistenta la efort si stres;
• Experienta in domeniu constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferim angajatilor motivati posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe masura performantelor, in cadrul unei companii multinationale cu rezultate excelente pe plan international.

Holver face parte din Grupul Frischeis, si prin cele 50 de filiale deschise in 14 tari este cel mai mare comerciant en-gros de lemn si produse din lemn din Europa Centrala si de Est. Frischeis Romania cuprinde 6 filiale in cele mai importante orase din tara: Brasov, Timisoara, Cluj, Bucuresti, Constanta si Iasi.
Angajatii sunt cheia succesului pentru compania noastra. Ei beneficiaza de sarcini de lucru provocatoare si oportunitati de dezvoltare personala pentru a obtine un salariu corect, proportional cu performantele. In schimbul acestuia, se asteapta competenta, spirit de initiativa si dorinta de perfectionare. Coordonatorii au rol de model pentru colegi si trebuie sa intretina un mediu de lucru motivant, care sa fie orientat catre rezultate si asumarea raspunderii. In relatiile de zi cu zi, incurajam cultura opiniilor deschise si a comunicarii permanente.