Manager vanzari B2C

SC HUMAN SMART SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, companie ce activeaza in domeniul vanzarii de materiale de constructii si amenajari interioare, recrutam pozitia de Manager Vanzari B2C.
Responsabilitatile postului:
- Dezvolta si coordoneaza canalele de vanzari B2C conform politicii comerciale a companiei;
- Elaboreaza strategia de vanzari pe segmente de clienti, coordoneaza si se implica activ in implementarea acesteia la nivelul companiei;
- Stabileste obiectivele de vanzari, monitorizeaza si evalueaza rezultatele inregistrate pe fiecare segment si punct de lucru;
- Intocmeste planuri detaliate si specifie de actiune si monitorizeaza implementarea acestora;
- Defineste programele de evaluare a satisfactiei clientilor si implementeaza masuri de crestere a acesteia;
- Monitorizeaza piata specifica si tendintele acesteia, in vederea atingerii obiectivelor propuse;
- Coordoneaza activitatea echipei din subordine.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- Absolvent de studii superioare;
- Experienta in dezvoltarea si implementarea unor strategii comerciale;
- Minim 5 ani experienta in coordonarea unor echipe de vanzari si in coordonarea simultana a activitatii mai multor magazine;
- Foarte bune cunostinte in domeniul vanzarilor B2C;
- Foarte bune abilitati manageriale;
- Cunostinte in domeniul materialelor de constructie (avantaj);
- Bun leader, persoana determinata si perseverenta in atingerea obiectivelor; persoana foarte bine organizata, cu un inalt nivel de responsabilitate, rigurozitate si seriozitate;
- Spirit de initiativa, capacitate decizionala, etica si conduita profesionala;

Companie specializata in servicii de recrutare, head-hunting si consultanta in resurse umane.