Manager Vânzări Asigurări de Viaţă

SC Alico Asigurari Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recrutarea, dezvoltarea şi coordonarea propriei echipe de vânzări
- Bugetarea şi planificarea activităţilor specifice în corelare cu obiectivele fixate
- Comunicare & raportare periodică
- Analiza şi evaluarea rezultatelor activităţii în funcţie de obiectivele stabilite
- Identificarea de oportunităţi şi definirea planurilor de acţiuni conforme.

CERINTE

- Minimum 2 ani experienţă în managementul unei echipe de oameni de vânzari
- Experienţă în recrutare şi selecţie
- Studii superioare
- Excelente abilităţi de comunicare
- Construirea şi argumentarea unui Plan de Afaceri, leadership prin exemplu

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Sistem de compensare competitiv, orientat către productivitate şi calitate
- Training şi pregătire profesională specifică la cele mai înalte standarde, prin programul de optimizare a funcţiilor manageriale
- Acces la sisteme informatice moderne pentru managementul activităţii şi al portofoliului
- Accesul la un sistem de carieră pe termen lung, orientat către construirea unei agenţii proprii
- Sprijin şi facilităţi oferite pentru obţinerea certificatelor profesionale obligatorii

In concluzie, alaturi de Alico iti poti dezvolta o cariera planificata, ascendenta, profitabila, sigura si pentru mai multe generatii.

DESCRIEREA FIRMEI

S.C. Alico Asigurari Romania SA
Oras: BUCURESTI
Domeniu de activitate: Asigurari
Pagina web: http://www.alico.ro
Adresa: Lascar Catargiu; nr. 47-53, sector 1, Bucuresti