MANAGER PROIECT TRANSPORT SI LOGISTICA

SC DSV SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor de la clienti si confirmarea acestora;
- Verificarea comenzilor de colectare/ distributie;
- Negocierea, in limitele stabilite de politica comerciala a companiei, a conditiilor de livrare, termenelor de plata, modalitatilor de plata;
- Gasirea alternativelor de transport si a celor mai bune cotatii;
- Urmarirea transporturilor pe parcursul derularii acestora si solutionarea situatiilor ce pot interveni
- Gestionarea relatiei cu clientii de transport pentru orice nevoie sau problema pe care acestia o pot avea;
- Urmarirea incasarii creantelor de la clienti sau a documentelor de plata, dupa caz;
- Intocmirea dosarelor de transport si dosarelor de client;
- Intocmirea de evidente si rapoarte;
- Coordonarea relatiilor intre DSV si clienti;
- Se implica in managementul depozitului – organizare gestiuni, structura de personal, optimizare spatiu depozitare;

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experienta minim 3 ani in logistica si transport/distributie;
- Abilitati de vanzare si negociere;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Cunostinte foarte bune de operare PC.

DESCRIEREA FIRMEI

DSV
Global Transport and Logistics

DSV Solutions face parte din grupul danez DSV, fiind unul dintre liderii mondiali pe piata serviciilor de transport si logistica. In 2008, grupul DSV a inregistrat o cifra de afaceri de 5 miliarde de Euro, aceasta fiind obtinuta de cei 25.056 de angajati din cele aproximativ 110 reprezentante situate peste tot in lume.

Pentru perfectionarea serviciilor sale si pentru a oferi cele mai bune solutii de transport si logistica, DSV si-a impartit activitatea pe trei divizii, DSV Road (servicii de transport rutier international), DSV Air & Sea (servicii de transport aerian si maritim), DSV Solutions (logistica, depozitare, transport intern, servicii cu valoare adaugata, formalitati vamale).