Legal Assistant

Cabinet de Avocat Diaconu Pamela

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colaboreaza indeaproape cu avocații, intocmeste documente cu caracter juridic, adrese/notificari/somatii, redacteaza/mentine corespondența dintre avocati si executori judecatoresti/clienti/institutii.
- Formatarea / copierea / scanarea documentelor și a rapoartelor în conformitate cu standardele cabinetelor de avocati;
- Actualizarea bazei de date (liste, contacte client, situatii litigi/situatii executari silite).

CERINTE

• Atentie la detalii si bune abilitati de organizare;
• Persoana perseverenta, capabila sa livreze in termene stranse;
• Bune abilitati in lucrul cu calculatorul;
• Absolvent studii juridice - constituie avantaj;
• corecta utilizare a limbii romane (scris şi vorbit);
• Abilitati de comunicare intr-un mediu profesional care raspunde cerintelor clientilor;
• Dorinta de a lucra in echipa pe termen lung.

BENEFICII OFERITE

Decontare transport pentru orice deplasare realizata in interesul angajatorului.
Salariu atractiv.

Cabinet Individual de Avocat cu sediul profesional in Brasov, cu experienta profesionala in domeniile dreptului civil, penal, contencios administrativ, muncii.