Inginer productie in industria prelucrarii laptelui locat in orasul Rupea, judetul Brasov

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Informatii despre orasul Rupea:
Orasul Rupea este situat in N judetului Brasov, la 62 de Km de Brasov si 57 de Km de Sighisoara.
Cu autorutismul se poate ajunge pe DN13 de la Brasov sau de la Sighisoara, cu trenul – prin gara Rupea aflata pe magistrala feroviara numarul 3.

Despre clientul nostru:
Clientul nostru este prezent pe piata din Romania din august 2008, fiind specializat in productia de lactate din lapte de bivolita. In prezent, se poate lauda cu producerea adevaratei Mozzarella din lapte de bivolita, un produs 100% natural destinat consumatorilor din Romania si nu numai.

Despre noi:
Suntem o companie de recrutare, activa pe piata din decembrie 2007 si facem posibila intalnirea dintre oamenii meniti sa lucreze impreuna.
Fiecare proiect de recrutare este tratat cu deschidere, seriozitate si operativitate de catre consultantii echipei noastre. Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Responsabilitati:
-colaboreaza cu Managing Director-ul in stabilirea si elaborarea procedurilor companiei pentru fabricarea produselor lactate in conformitate cu legile din Romania si cele europene;
-este implicat in obtinerea autorizatiilor necesare derularii parocesului de productie;
-se asigura ca standardele de calitate si procedurile de lucru sa fie in vigoare si sa fie respectate de catre memri echipei pe care o coordoneaza;
-este responsabil de prelevarea si testarea probelor in laboratorul companiei;
-instruieste personalul din fabrica pe segmentul de igiena si este responsabil de asigurarea curateniei generale in fabrica;
-este responsabil de functionarea echipamentelor de prelucrare a laptelui in conformitate cu instructiunile producatorilor;
-se asigura de respectarea planului de productie in acord cu previziunile din vanzari si disponibilitatea de lapte;
-coordoneaza eficent personalul din subordine, astfel incat acesta sa indeplineasca corespunzator sarcinile;
-dezvolta relatia cu furnizorii pentru a imbunatati procesele si pentru a gasi noi retete;
-este implicat in imbunatatirea produselor promovate prin ideile noi, prin asigurarea stocului necesar de ingredinete;

CERINTE

-experienta pe un post similar, in industria prelucrarii lapteluiu;
-sa fi fost implicat in procese de transformare a laptelui;
-studii superioare de profil: ingineria produselor alimentare sau ramuri de studiu inrudite;
-limba engleza la nivel avansat (obligatoriu!!)
-implicare;
-dorinta si capacitate de a prelua din sarcinile manageului;
-initiativa;
-disponibilitate de relocare in Rupea, judetul Brasov, pentru 5 zile/sapatamana.
-carnet de conducere categoria B (de preferat);

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant;
-cazare asigurata;
-decontarea necesarului de benzina/motorina pentru deplasarile dus-intors in timpul weekend-ului.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.