FREZOR UNIVERSAL

S.C ELECTROPRECIZIA TOOLS PRODUCTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Executa prelucrari prin aschiere a semifabricatelor metalice feroase si neferoase pe masini de frezat normale si speciale folosind S.D.V-uri, utilaje si echipamente specifice tehnologiei de frezare;
-Analizeaza si stabileste tehnologia de prelucrare pentru obtinerea in conditii eficiente a pieselor frezate;
-Stabileste succesiunea fazelor si a numarului de treceri in functie de piesa, scula si de natura prelucrarii;
-Pregateste documentatia, materialele si sculele necesare, astfel incat piesei de executat sa i se asigure cea mai buna calitate iar masinii cel mai rational mod de utilizare;
-Dupa executie, care va fi in conformitate cu procedurile tehnice si normativele in vigoare, urmareste ca piesa executata sa corespunda cerintelor solicitate;
-Executa operatia de autocontrol urmarind ca reperele sa fie executate conform documentatiei;
-Raspunde de calitatea lucrarii executate in conformitate cu procedurile tehnice si instructiunile de lucru;
-Intretine utilajul si participa la repararea lui impreuna cu personalul de specialitate.

CERINTE

Candidatul ideal:
-minim scoala profesionala;
-experienta de minim 3 ani pe un post similar;
- cunostinte de desen tehnic (citire/interpretare) –nivel avansat;
-cunoasterea materialelor specifice procesului tehnologic (S.D.V.-uri si utilaje);
- cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
- cunostinte temeinice privind constructia sculelor de turnare subpresiune aluminiu, stante, dispositive, etc
- cunostinte temeinice privind regimurile de aschiere;
- cunostinte solide de calcul matematic.

ELECTROPRECIZIA TOOLS PRODUCTION S.R.L a fost înființata în august 2009 și are ca profil execuția de matrițe de turnare sub presiune, ștanțe de precizie, matrițe de injectat masă plastică și o mare diversitate de dispozitive și verificatoare.
Portofoliul de clienți s-a mărit de la an la an având ca beneficiari societăți de renume mondial din Spania, Italia, Franța, Danemarca, Marea Britanie.
Electroprecizia Tools Production satisface cerințele clienților naționali și internaționali la cele mai înalte standarde de calitate.