FARMACIST/ASISTENT FARMACIE - BRASOV

Help Net Farma SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale postului sunt:
Eliberarea medicamentelor si a retetelor compensate sau gratuite;
Oferirea asistentei de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
Informarea permanenta a medicilor cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute.

CERINTE

- absolvent al Colegiului/Facultatii de Farmacie;
- aviz de libera practica/certificat membru C.F. Romania;
- orientare catre pacienti;
- bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- persoana proactiva;
- buna coordonare;

BENEFICII OFERITE

- garantia corectitudinii contractuale;
- pachet salarial motivant (format din salariu fix si bonus pentru performanta);
- mediu de lucru competitiv;
- pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
- posibilitati de promovare profesionala si dezvoltare a carierei.

Una dintre cele mai puternice si dinamice companii farmaceutice din Romania, aflata in plina expansiune.