Electronist cu experienta pentru service de laptop

SC Easy Laptop STL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Diagnosticarea precisa a placilor de baza de laptop ;
 Schimbarea cipurilor BGA, schimbarea cipurilor SMD , inlocuirea conectorilor de pe placa de baza (alimentare, usb, sunet);
 Schimbarea cipurilor BGA de pe placa cu dipozitiv special cu infrarosu, reballing folosind site si dispozitive specializate, reflow, schimbarea cipurilor SMD cu aer cald, inlocuirea conectorilor de pe placa de baza;
 Intocmirea raportului de service.

CERINTE

 Cunostinte de electronica avansata (folosire osciloscop);
 Operatiuni de: reballing (schimbare/ relipire chipset placa de baza);
 Rescriere bios cu programatorul;
 Reparatii placa de baza la nivel de smd-uri, remediere probleme alimentare, etc;
 Candidatul trebuie sa detina cunostinte solide in depanarea laptop-urilor hardware;
 Candidatul este direct raspunzator de calitatea reparatiilor si in functie de acestea poate fi bonusat ori penalizat;
 Candidatul trebuie sa fie capabil sa execute orice tip de reparatii la laptop, fie ca este vorba de schimbatul unei mufe usb ori reballing chip video;
 Candidatul ideal trebuie sa realizeze o diagnosticare precisa a placilor de baza de laptop la nivel de componenta;
 Experienta in schimbare SMD, schimbare conectori;
 Serios, dornic de perfectionare si cu abilitati de a invata continuu.

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv (2000-3500 Lei, in functie de experienta) si bonusuri in functie de performante;
• Carte de munca din prima zi de lucru, serviciu stabil, bonusuri din realizari;
• Munca intr-un mediu placut si linistit.

Companie specializata in reparatii electronice, in special laptopuri.
Detine service cu toata aparatura necesara pentru reparatii la nivel de componente SMD/ BGA.

DESCRIEREA FIRMEI

Repararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice