Educator Brașov

Smartic Club SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrul „ARCALIS” este în căutare de o persoană blândă, plină de energie și voie bună.

Ce vei face?
- Vei pregăti și realiza activitățile educative și recreative, după nevoile de desvoltare ale copilașilor;
- Vei ajuta copilașii să-și gestioneze emoțiile și să și le exprime armonios;
- Vei oferi suport părinților și feedback în urma activităților zilnice;
- Vei implementa metodologia și o vei adapta nevoilor copilașilor.

Dacă crezi că vocația ta este de a modela caractere, atunci aplică.

Grafic de muncă:
09:30- 14:00, de Marți până Sâmbătă sau 14:00- 19:00, de Marți pânâ Sâmbătă.

CERINTE

Studii superioare în domeniul pedagogic, învățământ preșcolar.
Experiență în interacțiunea cu bebelușii și copilași cu vârsta cuprinsă între 2-5 ani.

Genius Academy oferă copiilor de 4-14 ani posibilitatea să studieze două cursuri: Soroban și Aritmetică Mentală; Citire Rapidă și Memorare Creativă. Aceste cursuri sunt predate de psihopedagogi profesioniști, instruiți, care pun la dispoziția copiilor și o platformă educațională digitalizată; metode, tehnici și instrumente inovative. Urmare a acestora, copiii își dezvoltă abilitățile viitorului.