ECONOMIST SALARIZARE

Christopher Martin International

Job expirat

RESPONSABILITATI

-colectarea si verificarea pontajelor ; gestionarea tichetelor de masa;
- calculul salariilor, altor drepturi banesti, taxelor si contributiilor datorate statului pe centre de cost;
- intocmirea statelor de plata, a centralizatoarelor cu impozitele si contributiile datorate si depunerea lor la institutiile abilitate;
- informarea permanenta cu privire la modificarea legislatiei in domeniul salarizarii
- actualizarea aplicatiei software cu modificarile necesare si evidenta conturilor bancare ale angajatilor ;
- intocmeste diferite rapoarte solicitate de managementul companiei;
- tine legatura cu partenerii firmei, institutiile statului, organele de control;
- alte activitati de gestionare a documentelor de personal;
- eliberarea de adeverinte si documente la solicitarea angajatilor ;

CERINTE

-studii superioare economice finalizate ;
- experienta intr-un post similar – minim 3 ani;
- foarte bune cunostinte operare PC (Word,Excel) si softuri salarizare specifice postului;
- cunostinte bune de legislatia muncii si a procedurilor de calcul salarial ;
- cunostinte bune de limba engleza/franceza ;
- atestat inspector resurse umane reprezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

Firma ofera pachet motivational atractiv si asigura transportul

Christopher Martin International recruteaza pentru clientul sau HUTCHINSON, companie multinationala, \"ECONOMIST SALARIZARE\".