Economist - Curtea de Arges

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala producatoare de aparatura electrotehnica, cu sediul in Curtea de Arges.

- evidenta contabila generala - intocmire si inregistrare note contabile;
- intocmieste/verifica balanta de verificare analitica si sintetica;
- realizarea inchiderilor lunare/anuale;
- evidenta TVA si intocmirea declaratiilor aferente:declaratia 300,390,394;
- evidenta contabila a deconturilor privind TVA, verificarea jurnalelor de TVA;
- evidenta contabila a conturilor bancare.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta intr-un post similar;
- Cunostinte bune de limba germana;
- Cunoasterea legislatiei in vigoare;
- Cunostinte bune de operare PC.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Dezvoltarea carierei intr-un mediu de lucru profesionist.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.