Economist - Contabil

Metecno Trading SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistreaza documentele contabile, pana la nivel de balanta de verificare, respectand principiile contabile si legislatia in vigoare;
- calculeaza drepturile salariale pentru angajatii societatii si intocmeste declaratiile aferente;
- mentine capacitatea de plata a societatii si efectueaza plati utilizand programul electronic de plati pus la dispozitia societatii;
- mentine relatia cu banca si institutiile statului;
- intocmeste diverse analize si rapoarte solicitate de conducerea societatii;

CERINTE

- absolvent facultate de stiinte economice, constituie avantaj specializarea finante - contabilitate;
- abilitati de lucru cu calculatorul, constituie avantaj cunoasterea programului CONSALT;
- bune cunostinte de limba engleza ( scris si vorbit );
- persoana ordonata, cu simtul raspunderii.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru agreabil;
- pachet salarial negociabil in cadrul interviului.

-companie multinationala, lider in producerea si comercializarea panourilor sandwisch (prefabricate ), acoperis si pereti ( invelitori ).
www.metecno.ro