DIRECTOR GENERAL EXECUTIV

ASCO TOOLS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Particip¿ la nivel decizional în procesul de integrare ¿i evaluare profesional¿ a performan¿elor pentru personalul subordonat.
Stabile¿te obiectivele specifice pentru fiecare departament ¿i stabile¿te sarcinile de serviciu pentru fiecare salariat în parte.
Analizeaz¿ lunar sau ori de câte ori este nevoie, cu ¿efii departamentelor, stadiul rezolv¿rii problemelor de munc¿ ¿i stabile¿te m¿suri de eficientizare a întregii activit¿¿i.
Organizeaz¿ activitatea ¿i r¿spunde de elaborarea deciziilor interne care reglementeaz¿ activitatea societ¿¿ii.
Supervizeaz¿ ¿i ofer¿ suport pentru implementarea planurilor, politicilor, procedurilor.
Negocieaz¿ ¿i semneaz¿ contracte cu clien¿ii.
Ini¿iaz¿, negociaz¿ ¿i dezvolt¿ rela¿ii de colaborare cu poten¿iali clien¿i, clien¿i, furnizori.
Identific¿ oportunit¿¿ile de investi¿ie ¿i ob¿inere de profit.
Supervizeaz¿ preg¿tirea ¿i administrarea bugetului ¿i este responsabil pentru eficientizarea activit¿¿ii ¿i implicit pentru cre¿terea profitului.
Analizeaz¿ ¿i prezint¿ raport¿rile financiare administratorului.
Se informeaz¿ permanent cu privire la noile reglement¿ri ce privesc activitatea companiei ¿i face modific¿rile necesare.
Implementeaz¿ planul de afaceri al companiei, în urma elabor¿rii acestuia împreun¿ cu ¿efii de departamente.
Convoac¿ ori de câte ori este nevoie sefii departamentelor în vederea stabilirii unor strategii, ac¿iuni ¿i sarcini comune, precum ¿i pentru analiza activit¿¿ii desf¿¿urate ¿i executarea sarvcinilor stabilite de administrator.
Semneaz¿ coresponden¿a societ¿¿ii cu alte institu¿ii ¿i oragnisme de stat, persoane juridice ¿i fizice.
Asigur¿ analizarea, sintetizarea ¿i corelarea propunerilor f¿cute de departamente prin asigurarea material¿ ¿i func¿ionarea re¿elelor, instala¿iilor ¿i aparaturii de comunica¿ie ¿i informatic¿, într-o concep¿ie unitar¿ aprobat¿ de administrator.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experien¿¿ pe un post similar;
- Cuno¿tin¿e economice ¿i tehnice;
- Cuno¿tin¿e bune PC;
- Cuno¿tin¿e bune limba englez¿;
- Permis conducere Categoria B;
- Experien¿¿ în negocieri dificile;
- Experien¿¿ în Business Management;
- Putere de decizie ¿i asumarea responsabilit¿¿ii;
- Abilit¿¿i pentru lucru în echip¿;
- Discern¿mânt ¿i capacitate de a rezolva problemele;
- Corectitudine ¿i flexibilitate;
- Capacitate de lucru în condi¿ii de stres.

Candidatul ideal trebuie s¿ aib¿ calit¿¿i de bun leader, obi¿nuit cu stilul de lucru într-un mediu dinamic, cu excelente abilit¿¿i de comunicare, diploma¿ie, toleran¿¿, cu aptitudini de bun manager, bun profesionist, s¿ aib¿ sim¿ul responsabilit¿¿ii, cu abilit¿¿i de organizare ¿i coordonare, orientat c¿tre rezultate ¿i avînd competen¿a în crearea ¿i dezvoltarea strategic¿ a procesului de management.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv.
Bonuri de mas¿.
Telefon ¿i ma¿in¿ de serviciu.

Societate de produc¿ie ¿i desfacere, cu capital privat, 130 angaja¿i, lider în produc¿ia ¿i desfacerea de scule pentru prelucrarea lemnului, certificat¿ ISO 9001 2000