Designer Web & Media

Cambric Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana tanara, entuziasta, creativa, care sa gestioneze imaginea companiei in mediul web si sa pregateasca materiale promotionale pentru targuri si expozitii sau pentru intalnirile cu clientii (prezentari) in cadrul departamentului de marketing.

Principalele responsabilitati:
- Monitorizeaza si actualizeaza websiteul companiei, inclusiv revizia siteului, completari pentru modulul web, gestionarea duplicarii siteului in alte limbi;
- Actualizari ale sistemului de baza, animatii flash, analiza si urmarirea campaniilor de marketing, online advertising si social media ;
- Intocmeste documentatia de specialitate precum : buletinele informative (newsletter), briefuri tehnice, studii de caz, reclame si mail HTML
- Asigura suport pentru intocmirea materialelor de prezentare ale companiei, suport grafic pentru expozitii si evenimente, parti specifice pentru campania de marketing ;
- Catalogarea, postarea si urmarirea materialelor de marketing ale companiei

CERINTE

- Facultatea de profil : marketing/comunicare/ informatica absolvita cu diploma de licenta
- 2-4 ani experienta pe o pozitie similara
- Cunostinte foarte bune de limba engleza (scris, citit, vorbit)
- Capacitatea de a citi, analiza, interpreta jurnale/reviste stiintifice si tehnice obisnuite, rapoarte financiare si documente legale ;
- Abilitatea de a raspunde intrebarilor si plangerilor/solicitarilor venite de la clienti sau de la membri comunitatii de afaceri ;
- Capacitatea de a scrie discursuri si articole pentru publicare, conforme cu stilul si formatul prescrise.
- Capacitatea de a sintetiza si prezenta informatii in mod eficient.
- Candidatul dorit ar trebui să aibă o bună cunoaştere de procesare de text, calcul tabelar, prezentări, şi programe software de pe internet, precum şi alte programe legate de pozitii, inclusiv HTML, CSS, Pachetul Adobe: Photoshop, Flash, Illustrator (sau corespondentul Corel Draw), Acrobat, InDesign,Dreamweaver; Google Analytics; cunoştinţe de Drupal (sunt un plus); PHP si MySQL – cunostinte de baza; aplicatii video, aplicatii grafice 3D, şi un plus de marketing online; Pachetul Office (in special Power Point);
- Experienta in lucrul cu fisiere web (upload, protocoale web);

Cambric Consulting Romania ofera din 1989, servicii de proiectare asistata de calculator si analiza cu element finit, pentru firme de renume din industria auto si aerospatiala. Sediul central al companiei se afla in Salt Lake City - Statele Unite. Alte filiale sunt localizate in Anglia, Germania, Armenia si Romania (din 1997 Brasov, Craiova). Portofoliu nostru cuprinde firme de top din SUA si UE: Caterpillar, Case New Holland, Ford, Parker, Procter&Gamble, Sulzer etc.
Va invitam sa petreceti cateva minute pentru a explora www.cambric.com
Date de contact:
email: job@cambric.ro
tel: 0268-319-000, int. 103
adresa: Brasov, str. Branduselor nr. 84