Consultant vanzari - Solutii HR

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea si stabilirea de intalniri cu potentialii clienti,
- promovarea si vanzarea solutiilor de resurse umane cuprinse in pachet ( instrumente evaluare, consultanta, solutii, suport),
- identificarea nevoilor clientilor si propunerea solutiilor adecvate,
- mentinerea relatiilor contractuale cu actualii colaboratori,
- identificarea si prospectarea de noi potentiali clienti,
- promoveaza produsele companiei catre societatiile din teritorul alocat,
- furnizeaza rapoarte de activitate in formatul si la termenele agreate.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- minim 5 ani experienta in vanzari, experienta in vanzari domeniul Resurse Umane / asigurari viata constituie avantaj avantaj,
- studii superioare - Psihologie/Resurse Umane/Tehnice,
- bune cunostinte de limba engleza,
- foarte bune abilitati de comunicare, persuasiune,
- permis categ B,
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza, intuitie psihologica,
- operare PC - pachetul Office, navigare Internet.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promtitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.