ASM

SC TOBIMAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Atingerea obiectivelor de vanzari pe zona repartizata
• Mentine si dezvolta portofoliul de clienti
• Identifica permanent noi oportunitati de afaceri
• Participa la negocierea contractelor de colaborare cu clientii societatii
• Urmareste recuperarea creantelor societatii pe zona repartizata
• Asigura asistenta tehnica si comerciala clientilor, pre si post vanzare
• Asigura si verifica implementarea in piata a actiunilor promotionale destinate cresterii vanzarilor la clienti;
• Asigura respectarea conditiilor de creditare in piata, conform politicii comerciale a companiei.
• Furnizeaza rapoarte si analize periodice

CERINTE

• Experienta in vanzari produse electrice minim 1 an
• Aptitudini de comunicare si negociere, abilitati de relationare cu clientii
• Analitic, dinamic, atitudine pozitiva,ambitios /dedicat job-ului
• Permis conducere categ B
• Operare PC nivel mediu
• Studii superioare – studiile tehnice sau economice constituie un avantaj
• Buna cunoastere a mediului concurential/de afaceri in zona alocata
• Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv
• Telefon
• Laptop
• Masina de serviciu
• Posibilitati de dezvoltare a carierei

SC TOBIMAR SRL este o companie privata cu capital integral romanesc si o cifra de afaceri de peste 10 mil. EUR. Domeniul de activitate : comert cu materiale si produse destinate instalatiilor electrice si sistemelor de iluminat. Cu o prezenta de peste 10 ani pe piata romaneasca a echipamentelor si materialelor electrice , compania si-a castigat prestigiul prin competenta si profesionalism. Viziunea companiei : TOBIMAR isi propune sa devina una din cele mai apreciate firme furnizoare de materiale si echipamente electrice de pe piata romaneasca.